Там, де неможливо встановити розпірні анкери, використовують аналоги — хімічні анкери. Зазвичай вони застосовуються для пористих матеріалів або навіть порожні всередині. Розглянемо їх склад і принцип дії, а також різновиди, що допоможе зробити правильний вибір кріплення для конкретного матеріалу.
Монтаж звичайних анкерів із тиском на стінки пористих будівельних матеріалів призводить до руйнування основи. Наприклад, у порожнистій цеглі тріскаються перегородки. Унаслідок цього металевому стрижню не за що триматися. Встановлена на ньому конструкція розхитується. Хімічний анкер тримається не завдяки розпиранню, а завдяки приклеюванню стрижня до навколишніх матеріалів через спеціальний склад. Зазвичай це двокомпонентна смола. Серед інших назв такого кріплення «рідкий анкер», «вклеювальний анкер», «інжекційна маса», «хімічний дюбель».
Принцип дії хімічного анкера
Хімічні анкери постачаються в пастоподібному вигляді в герметичній ємності. Вона добре запечатана для збереження еластичності матеріалу. Під час відкривання, видавлювання в отвір і перемішування з затверджувачем склад починає полімеризуватися, поступово застигаючи.
Поки він ще м'який, відразу відбувається встановлення металевого стрижня з різьбою, на який кріпляться наступні монтажні пластини без навантаження. Це необхідно, щоб відцентрувати шпильку. Затверділа речовина приклеюється до металевого стрижня й навколишніх стінок. Водночас немає тиску, що призводить до тріщин. Після затвердіння кріплення витримує таке ж навантаження, що і звичайний анкер.
Склад хімічного анкера
Виробники тримають докладний склад хімічних анкерів у секреті, щоб не дати конкурентам випередити їх у надійності кріплення і швидкості застигання. Серед основних компонентів: кварцовий пісок і цемент як наповнювач, а сполучні ланки та затверджувачем слугують синтетична смола. Вона може бути на основі акрилату, поліуретану, вінілестеру або поліестеру.
Різновиди та встановлення хімічних анкерів
Між собою рідкі анкери поділяються за температури застосування навколишнього повітря на:
літні (+5...+40 градусів);
всесезонні (-10...+40 градусів);
зимові (-26...+20 градусів).
Якщо вибрати склад не за сезоном, він застигатиме занадто швидко або занадто повільно, що порушить технологію або позначиться на міцності кріплення.
Постачаються хімічні дюбелі у двох типах: капсули або картриджі. Скляні капсули розраховані на один отвір і підбираються за розмірами та діаметром. Скло розбивається від встановлення стрижня, додатково армуючи шпильку. Картриджі вставляються в будівельний пістолет і підходять для багаторазового використання на різних отворах за глибиною та діаметром.
В Україні купити анкера можна в нашій компанії ТОВ ОГУН ГРУП. У нас адекватні ціни на метизи та великий асортимент.
Для замовлення телефонуйте за номером 093 062 09 99