Пружинні шайби гровера
Пружинні шайби, або по-іншому - гровери, належать до простих, але надійних допоміжних елементів кріплення. Вони підкладаються під головку болта або гайки, створюючи додаткове зусилля, що перешкоджає розкручуванню. У цій статті розглянемо як працює пружинна шайба, особливості виробництва і де купити якісний гровер в Україні.
Функції пружинної шайби (гровера) DIN 127
Гровер являє собою один виток пружини з різноспрямованими кінцями, від чого і отримав свою назву - пружинна шайба. Два торці мають зріз під кутом 15 градусів. У міру затягування торці, спрямовані вгору і вниз, вирівнюються в одну площину. Але це збільшує силу їхнього зворотного натиску на дотичні поверхні.
Чим сильніше закручені болти або гайки, тим сильніше гровер впливає на них. Зрізані кінці шайби буквально впиваються в поверхню, перешкоджаючи мимовільному розкручуванню. Зусилля прикладається нерівномірне, сконцентроване в зоні розрізу гровера, де зубчики виконують роль храпового механізму. У результаті болт або гайка не розкручуються навіть під дією вібрації, ударних навантажень.
Сила, що протидіє розкручуванню, залежить від ширини та висоти пружинної шайби, а також матеріалу, з якого вона виготовлена. Для кожного болта підбирається гровер відповідного діаметру - від 1,6 до 42 мм. За німецьким стандартом гровер позначається як DIN 127 (аналог ГОСТ 6402-70). Ця система позначення діє в Україні, тому всім, хто бажає купити пружинну шайбу, слід шукати саме DIN 127.
Серед основних переваг пружинної шайби-гровера:
простота використання - можна класти будь-яким боком, ефект фіксації буде однаковий;
дешевизна допоміжного кріпильного елемента;
можливість багаторазового використання на розбірних з'єднаннях, оскільки після ослаблення затягування гровер приймає колишню форму завдяки пружинній формі конструкції.
Особливості виробництва пружинних шайб
Пружинні шайби виробляються з дроту і піддаються подальшій термообробці. Між собою вироби поділяються на: легкі (Л), нормальні (Н), важкі (Т), особливо важкі (ОТ). Як основний матеріал застосовується сталь 70, 65Г. Твердість готових виробів за Шором від 41,5 до 49,5. Можливе створення гроверів зі сталі 3Х13. Це метал мартенситної групи з вираженими корозійностійкими властивостями завдяки додаванню хрому.
Нержавіюча сталь не потребує додаткового покриття і призначена для експлуатації в середовищі з підвищеною вологістю або під водою. Але ціна у таких виробів висока. Звичайна сталь додатково покривається шаром цинку, що робить її оптимальною за співвідношенням ціни та якості. Гровери без покриття найбільш доступні, але призначені для сухих місць експлуатації. Окремий напрямок - гровери з бронзи, твердість яких досягає 90 HRC. Але ціна таких виробів висока.
При виробництві пружинних шайб обов'язковий внутрішній контроль браку. Не допускаються: задирки, вогнища корозії, тріщини, окалини на поверхні. У зрізі можуть бути окалини, але вони не впливають на експлуатаційні властивості. У кожній партії зразки проходять випробування на стиск до плоского стану, в якому перебувають 24 години. Це допомагає переконатися в їхній фіксувальній здатності та поверненні в початковий стан після розкручування кріплення.
Де купити шайби гровера
Купити нержавіючі або сталеві пружинні шайби гровера в Києві або по всій Україні можна в нашій компанії "ОГУН ГРУП". Ми виготовляємо болти, гайки, шпильки за ГОСТ, також нестандартних розмірів і форм за кресленням замовника.
Щоб замовити шайби гровера будь-якого діаметра зателефонуйте або напишіть нам 093 062 09 99 sale2.ogun@gmail.com